Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

Podsumowanie projektu Oblicza Dialogu. Edycja 2017

 Już po raz trzeci młodzież z ZSTZ uczestniczy w projekcie Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju. Temat tej edycji to  W drodze do Edenu. Obraz raju w religiach i kulturach świata. Projekt ten realizuje Instytut im. Jana Pawła II przy Centrum Jana Pawła II  Nie lękajcie się! w Krakowie. Jego celem jest m.in. promocja wśród młodych ludzi działań i postaw otwartych na inne kultury i religie. Projekt ten realizowany był w naszej szkole od września/października 2016r.  do 25 maja 2017r.

W ramach jego realizacji:

 • uczestniczki przygotowały gazetki w gablotach i albumy tematyczne,
 • 10.16 i 9.11.16 odbyły się zajęcia pozalekcyjne poświęcone znaczeniu słowa Eden i motywowi raju w sztuce,
 • 14 i 15 .12.16 przeprowadzone zostały lekcje wiedzy o kulturze w kl.1a i 1s  na temat Motyw raju w kulturze popularnej i reklamie,
 • 12.16 rozstrzygnięto konkurs plastyczny Moje wyobrażenie raju, w którym I miejsce zajęła Matylda Rupieć z kl. 1s, II- Anna Marcinek z kl. 3s, III- Wiktora Szatko z kl. 3s, wyróżnienie otrzymała Klaudia Golec z kl. 3s,
 • 03.17 grupa projektowa obejrzała wystawę Ogrody biblijne w filii MBP w Tarnowie,
 • 04.17 braliśmy udział w warsztatach  Olam -haba. Świat , który przyjdzie. Życie po śmierci według judaizmu, które odbyły się w Katedrze  Porównawczych Studiów Cywilizacji UJ w Krakowie. „Przy okazji” grupa zwiedziła muzeum interaktywne Podziemia rynku w Krakowie,
 • 04.17 pięć klas obejrzało montaż słowno- muzyczny oparty na poemacie Raj utracony J. Miltona ( w części w j. angielskim),
 • 04.17 przygotowaliśmy akademię pożegnalną dla maturzystów, której motywem przewodnim było współczesne rozumienie raju,
 • 05.17 odbyła się wycieczka do Ogrodów Biblijnych w Muszynie, połączona ze zwiedzaniem Sądeckiego Parku Etnograficznego, w tym Miasteczka Galicyjskiego,
 • 05.17 miał miejsce Szkolny Quiz Wiedzy o Edenie. I miejsce zajął w nim Bartłomiej Jagiencarz, II – Jakub Usarz, III- Arkadiusz Nędza – wszyscy z kl. 1a,
 • 05.17 odbyło się zwiedzanie ogrodu przy klasztorze księży filipinów w Tarnowie, połączone z wykładem Ogród klasztorny jako obraz raju,
 • 05.17 podsumowaliśmy w sali 40 projekt w formie montażu słowno- muzycznego , połączonego z prezentacją multimedialną i wystawką.

Opisy i zdjęcia związane z projektem były umieszczane na jego stronie, czym zajmowali się Wojciech Krzyśków z kl.2a i Szymon Kiełbasa z kl. 1a. Koordynatorkami projektu były: mgr Aleksandra Małek i mgr Monika Rutowicz, a w tym roku  podjęli współpracę z nami: ks. Mirosław Jasnosz, ks. Mateusz Kiwior, mgr Małgorzata Makuch i mgr Ewa Pamuła. Uczestnikom , współpracownikom oraz sympatykom dziękujemy za wspólną pracę!

Zapraszamy do galerii...