Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

Kinga Rzepka laureatką Wielkiego Konkursu Plastycznego "Tarnów - Pierwsze Niepodległe"

Nasza uczennica Kinga Rzepka (klasa 1 t) została laureatką Wielkiego Konkursu Plastycznego "Tarnów - Pierwsze Niepodległe" organizowanego przez Urząd Miasta Tarnowa.

Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych wśród młodych ludzi oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec ojczyzny, a także popularyzacja wiedzy o historii Polski i walki narodu o niepodległość.

Zamierzeniem organizatorów było przybliżenie wiedzy o najważniejszych postaciach związanych z tym wydarzeniem i jego znaczeniu dla współczesnej historii Polski. Konkurs miał też upowszechniać wiedzę o Tarnowie, który jako pierwsze miasto na ziemiach polskich odzyskał niepodległość 30 października 1918 roku.

Nasi uczniowie przygotowali 23 prace z czego 10 zostało przez ZSTZ i Panią Edytę Suchodolską zgłoszonych do konkursu. Łącznie z Tarnowa i okolic wpłynęło ponad 270 prac. Kindze Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii...