Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

Fryzjerskie święto w naszej szkole!

W styczniu 2018r. odbyły się w ZSTZ dwie ciekawe imprezy fryzjerskie, w których uczniowie mogli wykazać się umiejętnościami zawodowymi, wyobraźnią i kreatywnością.

23 stycznia odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Fryzur Historycznych "Fryzury la belle epoque ("pięknej epoki") 1895-1914". Wzięło w nim udział 12 uczestników reprezentujących: ZSTZ, Zespół Szkół Niepublicznych CKiW OHP z Tarnowa, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Ciężkowic, Zespół Szkół Nr 4 z Dębicy. Trudną rywalizację wymagającą odtworzenia fryzury historycznej damy z przełomu wieków XIX/XX wygrała w tym roku zajmując I miejsce w konkursie Patrycja Kiełbania z ZSN CKiW OHP w Tarnowie, II miejsce zajął Łukasz Pietrzyk z Zespołu Szkół Nr 4 w Dębicy, III miejsce zajęła Justyna Smoleń z ZSN CKiW OHP w Tarnowie. Wyróżnienie przyznano Monice Gębie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciężkowicach. Nagrodę Organizatorek Oliwii Gorzuli z ZSN CKiW OHP w Tarnowie. Uczestniczka z ZSTZ, uczennica kl.1 ZSZ, Gabriela Bratko, uzyskała wyróżnienie od firmy "Fale .Loki. Koki" (voucher na szkolenie fryzjerskie).

Sponsorzy tegorocznego konkursu to: Dyrekcja i Rada Rodziców ZSTZ, firma "Prospektor" (p. Monika Gola), firma "Fale. Loki. Koki" (p. Małgorzata Łaszewska), firma "AFK" (p. Jerzy Biełous), firma "Exlibris" (p. Jerzy Kmieć), kawiarnia "Sofa" (p. Gniewek), firma "Polkomtel", organizatorki konkursu.

Dzień później, 24 stycznia, goście i młodzież naszej szkoły podziwiali artystyczną pracę koleżanek, które przygotowały uczesanie i stylizację modeli do XIX Szkolnego Pokazu Fryzur. W cz.1 "W niebo wpatrzeni" można było podziwiać "zjawiska niebieskie", w tym znaki zodiaku. W cz.2. "Kobieta współczesna to…" przygotowane modelki prezentowały wersje stroju i uczesania kobiet w różnych sytuacjach życia współczesnego. W przerwie pokazu wystąpiła "zaprzyjaźniona" para taneczna (Jakub Srebro i Klaudia Kawa) dostarczając wrażeń estetycznych związanych z tańcem towarzyskim. Swoje umiejętności artystyczne zaprezentowała także, grając na skrzypcach, Aleksandra Strzałka z kl. 2s. Obydwa wydarzenia odbiły się echem w tarnowskich mediach (TV "ZVAMI", "Gazeta Krakowska" ,TEMI), a uwiecznili je na fotografiach: Aleksandra Wąsik i Wojciech Krzyśków.

Zapraszamy do galerii z konkursu autorstwa Aleksandry Wąsik...

Zapraszamy do galerii z konkursu autorstwa Wojciecha Krzyśkowa...

Zapraszamy do galerii z pokazu autorstwa Aleksandry Wąsik...

Zapraszamy do galerii z pokazu autorstwa Wojciecha Krzyśkowa...