Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

WYCIECZKA DO MUZEUM LOTNICTWA POLSKIEGO

 

W środę 22 września uczniowie klasy 4a wraz z Panią mgr Dorotą Kocoł i Panią mgr Edytą Suchodolską uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa, której celem było zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego zlokalizowanego na terenie dawnego lotniska Rakowice- Czyżyny. Uczniowie mogli zobaczyć stare modele samolotów, szybowców, śmigłowców oraz wiele ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa takich jak mundury, zdjęcia, medale. Dużym zainteresowaniem klasy cieszyły się silniki samolotowe. Uczniowie poznali genezę powstawania konstrukcji, problemy, z którymi mierzyli się projektanci maszyn latających, historię użytkowania i ciekawe wydarzenia, których dany samolot lub śmigłowiec był świadkiem lub uczestnikiem. Po muzeum oprowadzał uczniów Pan Jan Hoffman, znawca i popularyzator historii konstrukcji lotniczych, pilot-mechanik, wieloletni kierownik Działu Upowszechniania Muzealiów MLP.

Wizyta w muzeum dostarczyła niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w pamięci zwiedzających.