Aktualności

AKADEMIA Z OKAZJI DNIA NAUCZYCIELA

12 października 2018r. w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji święta edukacji Narodowej. W życiu człowieka edukacja jest ważnym elementem rozwoju a szkoła średnia ma wpływ na wybór zawodu. Role KEN podkreślił w swoim przemówieniu dyrektor ZST-Z Andrzej Bartnik.

            W części artystycznej wystąpili przedstawiciele Samorządu Szkolnego i młodzież ze Szkolnego Zespołu Teatralnego. W tym roku życzenia i podziękowania dla naszych nauczycieli były wyrażone w poetyckiej formie. Stałym punktem występów są scenki z życia szkoły, humor zeszytów, czy „radosna twórczość” uczniów – wytropiona przez czujnych pedagogów. Były wesołe wierszyki oraz „niebiański skecz” i historyjka o tym, jak nauczyciel „przechytrzył samego diabła”.

            Uczniowie wymyślili nowe „Dziesięć przykazań dla nauczycieli”. Pedagogom zalecaliśmy dalsze doskonalenie się w wyrozumiałość i „przymykanie” oczu na niesforne zachowanie uczniów.

            Akademię uświetnił występ grupy tanecznej, która zaprezentowała dwa pokazy tańca nowoczesnego. Uczennice klasy 3s i 1s zaprezentowały swoje talenty muzyczne w grze na skrzypcach i trąbce.

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie akademii; Pani Elżbiecie Mitce za przygotowanie i opiekę nad kółkiem teatralnym. Uczniom, którzy wzięli udział w części artystycznej i tanecznej; 

Eryk Czarnecki kl. 3a

Bartłomiej Jagiencarz kl. 3a

Emanuel Mądel kl. 3a

Jakub Usarz kl. 3a

Aleksandra Strzałka kl. 3s (gra na skrzypcach)

Weronika Michałowska kl. 3f

Weronika Rudek kl. 3f

Gabriela Racibor kl. 3f

Eliza Turlej kl. 3f

Weronika Czaja kl. 2s

Paulina Kipiela kl. 2s

Natalia Kraj kl. 2s

Julia Nowak kl. 2s

Anna Pajor kl. 2s

Kinga Rzepka kl. 2s

Karolina Starzyk kl. 1s (gra na trąbce)

Kacper Czerniak l. 1a

Kacper Kamysz kl. 1a

Filip Kisielewski kl. 1a

Filip Kozdrój kl. 1a

Maksymilian Mądel kl. 1a

Igor Mróz kl. 1a

Miłosz Kwiecień kl. 4a – obsługa techniczna

Jakub Nędza kl. 4a – obsługa techniczna

Jakub Stypka kl. 3a – obsługa techniczna

Zapraszamy do galerii...