Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

PROJEKT „ZDROWIE TO PODSTAWA”

Na zaproszenie Młodzieżowej Rady Miejskiej działający przy Pałacu Młodzieży w Tarnowie klasa 3s wraz z opiekunem Elżbietą Mitką brała udział  w projekcie propagującym zdrowy styl życia. W dniu 24.10.2018r. uczestniczyliśmy w wykładzie na temat zdrowego odżywiania. Pani dietetyk omawiała też problemy zdrowotne i choroby związane z zaburzeniami odżywiania. Kolejny wykład dotyczył aktywności fizycznej w życiu człowieka  oraz popularyzacji streetworkaout`u.

            Przedstawiciele Straży Miejskiej w Tarnowie wystąpili z prezentacją dotyczącą nadużywania alkoholu, narkotyków. Zwrócili szczególną uwagę na szkodliwość dopalaczy na organizm człowieka. Uczestnicy  wykładu mogli wypróbować działanie alko gogli.

            Maltańska Służba Medyczna przeprowadziła instruktaż i prezentację pierwszej pomocy.

            Wydarzenie zakończyło się konkursem z wiedzy o profilaktykę dbania o zdrowie, właściwego odżywiania się i dbania o kondycję fizyczną. Pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica Wiktoria Zając z klasy 3s, która otrzymała cenną nagrodę.