Zespół Szkół Techniczno-Zawodowych

w Tarnowie

Aktualności

XX Jubileuszowy Szkolny Pokaz Fryzur „Wolna Polska- wolna kobieta”

6 listopada 2018r.  o  godz.12 05  w sali gimnastycznej  ZSTZ odbył się XX  Jubileuszowy Szkolny Pokaz Fryzur. Zorganizowany został w innym niż zazwyczaj terminie, ponieważ połączono go  z obchodami 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Stąd tytuł całości pokazu „Wolna Polska- wolna kobieta” i  elementy patriotyczne w części pierwszej, pod tym samym tytułem. Uczestnicy  i goście wysłuchali  na wstępie informacji o włączeniu się Polek w odzyskanie niepodległości, ich  patriotycznej pracy w różnych dziedzinach życia, zarówno w czasie zaborów, jak i  w wolnej już Polsce. Na początku pokazu w rytm walca przeszły modelki- damy z „la belle epoque”,które bywały także kurierkami, wywiadowczyniami, a nawet uczestniczkami zamachów. W części  następnej „Kobiety w służbie Polski” -prezentowały stroje i fryzury tych kobiet, które na co dzień pracowały dla dobra kraju, którego nie było na mapie, a także , gdy nadszedł czas, brały udział w wydarzeniach historycznych, narażając swoje życie.  Modelki w rytm pieśni legionowych ( śpiewanych przez zespół wokalny w składzie: Natalia Kraj-kl.2s, Weronika Michałowska-kl.3f, Karol Kasperowicz kl.4s) prezentowały ubiory nauczycielek, kobiet wiejskich, uczestniczek organizacji militarnych i walk legionowych oraz sanitariuszek. Następnie wystąpił zespół taneczny  ( w składzie: Weronika Czaja kl.2s, Natalia Kraj kl.2s, Anna Pajor kl.2s, Rozalia Wójcik kl.2s,Eryk Czarnecki kl.3a, Filip Kozdrój kl.1a, Kacper Kamysz kl.1a i Jakub Usarz kl.3a), który brawurowo zatańczył charlestona. W rytm tego tańca przeszły modelki prezentujące fryzury  i stroje z „szalonych lat 20.XX w.” Zmianę nastroju wprowadziło tango , odtańczone przez Natalię Kraj i Jakuba Usarza. Do melodii szlagierów z lat 30.XXw. na szkolnym „wybiegu” szły modelki z tego okresu. Na zakończenie tej części wystąpił ponownie szkolny zespół wokalny, którego członkowie zamknęli tę część pokazu piosenkami :”Miłość ci wszystko wybaczy”, „Nie zapomnisz mnie”, „Ada to nie wypada”. Druga część pokazu „Cieszymy się wolnością” ukazała kreatywność i umiejętności uczestników- przy dźwiękach współczesnych przebojów defilowały modelki : laleczki, w stylu mangi, harajuku girls. Pomysły uczestników pokazu podziwiali zaproszeni goście: dyrektor ZSTZ mgr Andrzej Bartnik, pan Marek Horniak z Cechu Rzemiosł Różnych, mistrzowie zawodu, wśród nich panie: Katarzyna Szepielak i Marzena Mayer , a także nauczyciele z naszej szkoły. Pokaz uwieczniły na zdjęciach pani mgr Małgorzata Makuch  i Aleksandra Wąsik z kl.4s. Sprzętem i oprawą muzyczną zajął się zespól w kładzie: Emanuel Mądel i Jakub Stypka z kl.3a oraz Miłosz Kwiecień i Jakub Nędza z kl.4a. Modelki prowadzili uczniowie z klas :4a,2a i 1a. Dekoracje pomogły przygotować panie:  mgr Aneta Mizera, mgr Ewa Pamuła  i mgr Manuela Solakiewicz- Stadnicka, pani mgr Renata Wdowiak. W przygotowaniu sali pomagali tradycyjnie nauczyciele wychowania fizycznego, a szczególnie pan mgr Tomasz Folta. Pokaz przygotowały : mgr Aleksandra Małek, mgr Monika Rutowicz, mgr Barbara Siemek. Za pomoc , zwłaszcza w doborze strojów na pokaz ,organizatorki dziękują paniom: mgr Małgorzacie Makuch, mgr  Renacie Wdowiak,  mgr Ewie Pamule i mgr Edycie Suchodolskiej. Pokaz został „zarejestrowany” przez tarnowskie media.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do jego zorganizowania, a także uczestnikom. Zapraszamy za rok do udziału w kolejnym pokazie.! 

Zapraszamy do galerii...