Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej


Tegoroczna akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie już odbyła się w Oratorium Księży Filipinów. Jako pierwszy głos zabrał Pan Dyrektor mgr Andrzej Bartnik, który przybliżył wszystkim historię KEN. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego nagrodzili nauczycieli przygotowanymi przez siebie dyplomami. Później przyszedł czas na część artystyczną. Szkolny zespół teatralny przygotował inscenizację „Regionalnej Telewizji Satelitarno-Kablowej”. Uczniowie z przymrużeniem oka i szerokim uśmiechem zaprezentowali różne sytuacje ze szkolnego życia. Usłyszeliśmy m.in. o doświadczeniach miłości z pierwszego… i kolejnego wejrzenia. Spojrzeliśmy na szkołę okiem pań sprzątających. Złowiliśmy wraz z nauczycielką złotą rybkę i zobaczyliśmy, jak spełniają się jej kolejne życzenia. Odbyliśmy obrzęd szkolnych dziadów i poćwiczyliśmy na WF-ie w rytm piosenki. Wnioski nasuwały się same:

– Na szkolną miłość szansę mają inteligentni lub ci, którzy z powodzeniem takich udają;

– Nauczyciel do szczęścia potrzebuje… szkoły, przystosował się do życia w niej jak bakterie do antybiotyków, ale nigdy nie traci nadziei na normalność;

– Grzechem w szkole są słabe oceny, ale bez jedynki nie można być prawdziwym uczniem;

– Dobre oceny są cenne, lecz największym szkolnym zbrodniarzem jest kujon-egoista, który nie pomaga innym;

– Najbardziej niebezpiecznym przedmiotem jest WF – udział w lekcji związany jest z ryzykiem śmierci wycieńczonego ćwiczeniami ucznia.

Nasi aktorzy zapewnili dobrą zabawę wszystkim uczestnikom akademii, czego dowodem były salwy śmiechu i gromkie brawa, którymi zostali nagrodzeni. A w poszczególne role wcielili się:

prezenterka TV – Weronika Bałła 5s,

uczeń 1- Radosław Pyrchla 4a,

uczennica 1/nauczycielka – Julia Kłósek 5s,

uczennica 2 – Anna Stelmach 5s,

dziecko 1 – Julia Niewola 5s,

uczeń 2/dziecko 2 – Patryk Pilipczuk 5a,

uczeń 3 – Adrian Jeż 3a,

uczeń 4 – Krystian Sowa 3a,

sprzątająca 1- Emilia Jagiełło 5s,

sprzątająca 2 – Magdalena Gunia 5s,

uczeń 5/słaby uczeń – Dawid Koziński 3a,

złota rybka – Martyna Rogóż 5s,

narrator/konferansjer- Amelia Baradziej 5s,

lokaj Jan – Krzysztof Pabian 2dm,

macho/kujon – Bartosz Giża 2dm,

dziewczyna- Justyna Czerwińska 5s,

guślarz – Eryk Ziółko 5a,

chór w „Dziadach”: Gabriela Mirek 4a, Julia Kłósek 5s, Anna Stelmach 5s, Adrian Jeż 3a, Krystian Sowa 3a, Emilia Jagiełło 5s, Magdalena Gunia 5s, Martyna Rogóż 5s, Krzysztof Pabian 2dm, Radosław Pyrchla 4a,

Oprawa muzyczna:

Julia Kłósek 5s – śpiew,

Amelia Padło 5s – flet,

Damian Kułaga 2a – pianino i akordeon,

Światło i dźwięk:

Marcin Augustyn 2dm,

Łukasz Giecewicz 2dm.

Akademię przygotowała pani Małgorzata Zając.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!