Na historię do kina


Początkiem października, w ramach edukacji patriotycznej, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w seansie filmowym „Orlęta. Grodno 39”. Film opowiada historię 13-letniego Leona Rotmana, polskiego Żyda, który ma wiele planów na przyszłość. Interesuje się aktorstwem, trenuje bieganie, chce dołączyć do harcerstwa i zdobyć serce koleżanki z klasy. Nie jest mu jednak łatwo. Świat, w którym dorasta jest pełen sprzeczności i wzajemnych niechęci. Ale prawdziwą grozę w jego życiu wywołuje najazd sowietów, którzy we wrześniu 1939 roku atakują jego rodzinne Grodno…

Ciekawa fabuła związana z historią Polski oraz realistyczne sceny ukazujące okrucieństwo wojny wywołały dużo emocji i zrobiły wrażenie na naszych uczniach.

Wspólna wycieczka do kina okazała się wspaniałą lekcją historii a także wzbudziła refleksje na temat toczącej się obecnie wojny za naszą wschodnią granicą.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!