Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

,

Dnia 5 października uczniowie klas 2a, 1a i 2dm uczestniczyli w jednodniowej wycieczce integracyjno – edukacyjnej do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie. Ogród Doświadczeń, któremu patronuje Stanisław Lem, jest doskonałym miejscem, aby poznać prawa przyrody poprzez bezpośrednie doświadczenie. Na powierzchni około 6 ha rozmieszczono 110 urządzeń demonstrujących zjawiska z tak różnych dziedzin, jak mechanika, optyka, hydrostatyka, magnetyzm czy akustyka. Zwiedzający mogli dotykać instalacji stanowiących eksponaty, mieli okazję różnymi zmysłami doświadczać na sobie zjawisk fizycznych i przyrodniczych. W Planetarium, na półkolistym ekranie, uczniowie oglądnęli interesujący seans „Explore 3D” wyjaśniający m.in. prawa Johannesa Keplera. Na koniec uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych dotyczących „Ciśnienia”. Niewątpliwą atrakcją był dla nich tor saneczkowy i curling. Z wycieczki uczniowie wrócili pełni wrażeń i bogatsi w nowe doświadczenia.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!