Patriotycznie do kina


W dniu 2 listopada klasy 1a,1dm,2e,2f,1s,2a,2s,2dm,3a,3s,4s uczestniczyły w seansie filmowym „Raport Pileckiego” w reżyserii Krzysztofa Łukasiewicza i Leszka Wosiewicza. „Raport Pileckiego” to historia wielkiego bohatera drugiej wojny światowej – Witolda Pileckiego, który po zakończeniu działań zbrojnych próbował przeciwstawiać się narzuconej Polsce sowieckiej dominacji. Pilecki, rotmistrz kawalerii Wojska Polskiego, współzałożyciel Tajnej Armii Polskiej, żołnierz AK, więzień i organizator ruchu oporu w obozie Auschwitz był autorem raportów o Holokauście, tzw. Raportów Pileckiego od których filmowcy wzięli tytuł swej produkcji. Film przybliżył naszym uczniom losy człowieka, którego brytyjski historyk prof. Michael Foot zaliczył do grona sześciu najodważniejszych ludzi ruchu oporu podczas II wojny światowej.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!