Wycieczka do miasta stu mostów


W dniach 29-30 kwietnia uczniowie klasy 2a technikum wraz z opiekunami uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wrocławia. To tutaj zabytków oraz porządku strzegą krasnale, które spotykaliśmy na każdym kroku. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy Halę Stulecia – obiekt od 2006 roku wpisany na listę UNESCO. Budynek projektu Maxa Berga, powstał na początku XX wieku i nie miał równych sobie w świecie. 

Następnie zwiedzaliśmy jedno z najstarszych i z najciekawszych zoo w Europie. Niewątpliwą atrakcją było dla nas otwarte kilka lat temu Afrykanarium. Zobaczyliśmy z bliska wodny świat wybranych ekosystemów Czarnego Lądu. Ogromne wrażenie sprawiały pływające nad naszymi głowami rekiny, płaszczki czy żółwie, które podziwialiśmy spacerując 18-metrowym przezroczystym tunelem. 

Po południu wybraliśmy się do Hydropolis – niezwykłego centrum nauki przedstawiającego wodę i jej znaczenie w życiu człowieka i otaczającego go świata.

Wieczorem wróciliśmy do hotelu.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do najstarszej części Wrocławia-Ostrowa Tumskiego. Tam podziwialiśmy najciekawsze budowle zabytkowe stolicy Dolnego Śląska – kościoły, katedrę, most zakochanych, gmach Uniwersytetu Wrocławskiego. 

W budynku głównym Uniwersytetu zwiedziliśmy Aulę Leopoldyńską – najbardziej reprezentacyjny, cenny i unikatowy zabytek późnego baroku. Następnie weszliśmy na Wieżę Matematyczną, z której podziwialiśmy Wrocław z wyższej perspektywy. 

Zwiedziliśmy również Rynek Starego Miasta z najstarszą ulicą Jatki i późnogotyckim ratuszem.

Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Panoramy Racławickiej autorstwa J. Styki i J. Kossaka. 

Wycieczce towarzyszyła przepiękna, słoneczna pogoda i dobry humor jej uczestników. Z Wrocławia wróciliśmy pełni wrażeń i  planów na następny wyjazd.

Foto relacja z wycieczki w zakładce galeria.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!