Wycieczka do Muzeum Lotnictwa

,

Dnia 18 maja 2023 r. klasa Ia wraz z wychowawcą panią Edytą Suchodolską i panią Dorotą Kocoł uczestniczyła w wycieczce do Krakowa, której celem było poszerzenie wiedzy o historii Polski i bohaterach walczących o wolność podczas II wojny światowej oraz zapoznanie się z “cudami techniki” transportu powietrznego. Muzeum Lotnictwa to fascynujące miejsce dla każdego, kto niekoniecznie pasjonuje się lotnictwem. Uczniowie podziwiali piękne eksponaty znajdujące się w muzeum jak: samoloty, szybowce, motoszybowce, śmigłowce, rakiety systemów przeciwlotniczych. Podczas zwiedzania zobaczyli wiele ciekawych pamiątek związanych z historią polskiego lotnictwa m.in. dokumenty czy rzeczy osobiste polskich pilotów. Uwagę młodzieży przykuł helikopter którym podróżował papież Jan Paweł II podczas pielgrzymek po ojczyźnie.

Ponadto klasa I a uczestniczyła w lekcji muzealnej poświęconej polskim dywizjonom walczącym w bitwie o Anglię w 1940 roku. Ciekawe opowieści o polskich bohaterach pozwoliły uczestnikom zajęć na zrozumienie słów Winstona Churchilla „Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym”.

Deszczowa pogoda, nieco utrudniała plenerową wędrówkę po muzeum, ale mimo to, uczniowie byli zachwyceni samolotami i działami lotniczymi. Grupa zwiedzająca zadawała wiele pytań przewodnikowi i oczekiwała wyczerpujących odpowiedzi. Z wycieczki wróciliśmy zadowoleni i bogatsi w nowe doświadczenia.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!