Dobre kino w Dniu Dziecka

,

Z okazji Dnia Dziecka klasy 1a,1s,1dm,2a i 3s uczestniczyły w seansie filmowym „Johnny” w reżyserii  Daniela Jaroszka.

 „Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia opowiedziana z perspektywy Patryka Galewskiego, który był podopiecznym ks. Jana Kaczkowskiego.

Patryk włamuje się do domu w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie. Film inspiruje, wzrusza  i uczy empatii.

 „Johnn’emy” udaje się przekazać przesłanie, które głosił Jan Kaczkowski. Między innymi o tym, że czas jest najważniejszą rzeczą, jaką możemy sobie dać.

Młodzież wyszła z seansu wzruszona i naładowana pozytywną energią.


PAGE TOP
Nie kopiuj tekstu!